خدمات ما

محصول اولیه‌تان را بسازید

استارتاپ چیزی جز ساخت یک چرخه یادگیری برای به دست آوردن بهترین راه‌حل نیست. برای اینکار ابتدا بایستی محصول اولیه‌تان را بسازید.

من یک ایده خوب دارم چطور آن را به یک استارتاپ تبدیل کنم؟

تقریبا از هر کسی در اکوسیستم استارتاپی بپرسی کم و بیش با lean startup یا همان متد استارتاپ ناب آشنایی دارد. Lean startup در واقع بهترین مدل برای تبدیل یک ایده به یک استارتاپ است و این کار قدم به قدم و با استفاده از چرخه یادگیری انجام می‌دهد.

استارتاپ نکست تناسب مساله راه حل

Problem/Solution Fit

اولین گام از lean startup ، مرحله problem/solution fit یا همخوانی مشکل و راه‌حل است.
در این مرحله استارتاپ در پی یافتن یک راه حل معتبر برای مشکلی است که جمعیت فراوانی را درگیر کرده است. Problem/solution fit یعنی تشخصی درست مشکل و ارائه راه حل برای آن. این مرحله به ندرست شامل کارفنی با حجم بسیار بالا و عموما شامل طراحی محصول، مدل کسب‌وکار و ساخت نمونه اولیه است.
ما در این مرحله بایستی به این فکر کنیم که چطور می‌توان از این راه‌حل درآمد کسب کرد و مدل کسب‌وکار و روش درآمدی چه چیزی باید باشد. در این مرحله است که بین یک استارتاپ و یک کسب‌وکار سنتی تفاوت ایجاد می‌شود. استارتاپ باید بتواند مدل درامدی ایجاد کند که اساسا مقیاس پذیر و تکرار پذیر باشد. یا به عبارت دیگر با افزایش مشتریان درآمدش بتواند به صورت نمایی رشد یابد.
همزمان با این مرحله کار فنی نیز آغاز می‌شود. تیم باید بتوانید محصولی را توسعه دهد که راهکار ارائه شده را به درستی به دست مشتری برساند. و این کار پر از سعی و خطا و امتحان خواهد بود. در این مرحله تیم استارتاپی به دنبال ساخت MVP یا همان حداقل محصول قابل ارائه به مشتری است.

در انتهای این مرحله در کجا قرار داریم؟

خروجی های مطلوب ما در این مرحله موارد زیر است:

  • اعتبارسنجی کامل ایده‌
  • ساخت مدل کسب‌وکار اولیه
  • ساخت و آماده‌سازی MVP
  • داشتن یک تیم استارتاپی همگن
  • آمادگی برای جذب سرمایه seed fund و یا تامین مالی
  • استقرار در مراکز شتابدهی
  • آمادگی برای ثبت شرکت اولیه
  • در اختیار داشتن اطلاعات ۱۰۰ مشتری اول

مراحل ارائه خدمات ما چگونه است؟

 

اگر در این مرحله هستید به دنبال اعتبارسنجی ایده خودتان و ساخت مدل کسب‌وکار و نمونه اولیه می‌باشید. ما آماده هستیم تا خدمات تخصصی خودمان را در اختیارتان بگذاریم. مراحل انجام خدمات ما به صورت زیر است:

۱- تکمیل فرم اطلاعات استارتاپ: اولین مرحله تکمیل فرم استارتاپ است. این فرم اطلاعات اولیه در مورد شما و استارتاپتان و اینکه تاکمون چقدر پیشرفت داشته را به ما می‌دهد. شما می‌توانید فرم را از اینجا و یا با استفاده از دکمه زیر آن را دانلود کرده و تکمیل کنید. پس از تکمیل فرم استارتاپ، بایستی آن را به همراه رزومه شخصی خودتان و هم‌تیمی‌هایتان به آدرس info@startupnext.ir ارسال کنید.
۲- منتظر پاسخ ما باشید: پس از ارسال فرم منتظر پاسخ از طرف ما باشید. ما نهایتا در طول یک هفته به شما پاسخ خواهیم داد. اگر را به صورت صحیح تکمیل کرده باشید، حتما یک جلسه ملاقات حضوری و آنلاین با شما تنظیم خواهیم کرد. اما اگر فرم شما نیازمند تکمیل بیشتر باشد، ایرادات آن را به شما خواهیم گفت و از شما خواهیم خواست تا با تکمیل مجدد فرم دوباره آن را برای بفرستید.
۳- جلسه حضوری یا آنلاین و ارائه پروپوزال توسط ما: پس از پاسخ‌گویی ما به شما و تنظیم زمان جلسه، ما در جلسه یک پروپوزال همکاری به شما ارائه خواهیم داد که در آن تمام مسیر پیش‌روی ما انتهای این فاز پیش‌بینی شده است. همچنین شما با تیم ما و سوابق کاری ما نیز آشنا می‌شوید. در انتهای پروپوزال نیز شرایط همکاری ما و هزینه‌های انجام این فاز و زمان‌بندی کار پیش‌بینی شده است.
۴- توافق و تنظیم قرارداد: پس از توافق اولیه، قرارداد همکاری بین ما و شما امضا خواهد شد و از آن مرحله ما شروع به ارائه خدمات به شما خواهیم کرد.
۵- برگزاری جلسات هفتگی و ارائه گزارش کار: بسته به نوع همکاری بین ما و شما جلسات هفتگی برگزار خواهد شد. در این جلسات گزارش روند انجام کار توسط طرفین اعلام می‌شود.
۶- تحویل نهایی پروژه و بررسی خروجی‌ها: پس از پایان زمان انجام پروژه و تحویل نهایی آن خروجی‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرند و پیشنهادهایمان را برای پیشبرد به مرحله دوم به شما ارائه خواهیم داد.

ما به شما نسبت به خروجی‌ها مطلوب پروژه تضمین می‌دهیم.

من یک کسب‌وکار معمولی دارم،‌آیا می توانم با متد‌های استارتاپی آن را توسعه دهم؟

جواب ما به شما بله است!

هر کسب‌وکاری با کمی تغییر می‌تواند مسیر استارتاپی را برود و به سرعت رشد کند.